MASÁŽE

- PRÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ -

Optimálna aplikácia pre maximálny účinok: 2x týždenne

Pri tejto modernej a účinnej metóde dochádza k povzbudeniu toku lymfy v organizme a k jeho detoxikácii. Pri aplikovaní lymfodrenáže dochádza aj k zlepšeniu cirkulácie v žilovom systéme, čo odstraňuje aj také nepríjemné pocity ako kŕče v lýtkach a pocit ťažkých nôh. Najpoužívanejšia lymfodrenáž je tzv. prístrojová lymfodrenáž. Prístroj sa skladá z vlastného prístroja a drenážnych návlekov na hornú alebo dolnú končatinu. Návleky sú viackomorové, aby umožnili intermitentnú drenáž končatiny. Princip činnosti spočíva v postupnom nafukovaní jednotlivých komôr drenážneho návleku podľa zadaného programu.

Lekárske indikácie: lymfodém primárny a sekundárny, cievna nedostatočnosť, chronická žilná nedostatočnosť, kŕčové žily, predoperačné a pooperačné prevencie hlbokej trombózy, terapia bércových vredov, pooperačné a poúrazové odtoky, profylaxia žilnej trombózy

Kozmetické indikácie: kozmetické masáže zamerané na odstránenie celulitídy, športovné a rekondičné masáže so zameraním na lymfatické cesty, masáže zamerané na zlepšenie vzhľadu, tvarovanie a formovanie postavy, masáže zamerané na zvýšenie pružnosti pokožky

- KLASICKÁ MASÁŽ -

Klasická masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch.

- REFLEXNÁ MASÁŽ -
 
Forma špeciálnej reflexnej terapie, pri ktorej sa liečebný zásah vykonáva predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Ide o manuálny liečebný zásah na povrchu tela, a to v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien. Špeciálnou technikou sú postupne ošetrované dosiahnuteľné reflexné zmeny nielen v koži, ale tiež v podkoží, na obaloch svalov, vo svaloch, eventuálne aj na perioste (okostici) niektorých kostných plôch.

- BOWENOVA MASÁŽ -

Je tlaková masáž, ktorá pomáha vrátiť organizmus do rovnováhy v dôsledku zlého držania tela, nedostatku pohybu či úrazu. Táto technika je veľmi šetrná umožňuje telu aktivizovať jeho prirodzené regeneračné a hojivé mechanizmy. Základom techniky sú špeciálne jemné pohyby, ktoré terapeut vykonáva ukazovákmi, prostredníkmi alebo palcami. Jemné masážne pohyby uľavia ľuďom s bolesťami chrbta a krku, zastavia bolesti hlavy a zníži bolesti kĺbov. Metóda sa využíva aj pri bolestiach bedrovej chrbtice, kolien; stuhnutých ramenách, artritíde. Pomáha pri alergiách, astme a depresii.

- BANKOVANIE -

Touto metódou rozumieme prikladanie sklenených nádobiek s nahriatym vzduchom. V nich sa ochladzovaním vytvorí podtlak, ktorý spôsobí ich prisatie na pokožku. Metóda je používaná nielen k uvoľňovaniu bolesti pohybového aparátu, ale aj k mierneniu vnútorných potiaží. Banky pôsobia tak fyzikálne, reflexne, ale aj metabolicky tým, že ovplyvňujú pochody látkovej výmeny v priľahlom okolí a v neposlednej rade aj stimulujú imunitu organizmu. Taktiež ovplyvňujú procesy aj na miestach vzdialených od aplikácie. Podtlak vtiahne časť kože aj podkožia do banky, tým sa prekrvia a okysličia kritické body a odplavia sa škodliviny. Kritické miesto sa rýchlejšie regeneruje a zotavuje.

- DORNOVA METÓDA -

Dornova metóda je druhom jemnej manuálnej terapie, pri ktorej sa kĺby a stavce pacienta presne uvedú do správnej polohy. Pohyb nie je prevádzaný trhnutím, táto metóda je jemná. Napríklad pri napravovaní nesprávnych polôh stavcoch sa pohybom obchádza svalová ochrana a jemným tlakom takto môže byť stavec daný do správnej polohy.