FYZIOTERAPIA

- LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA -

Cvičenie je zamerané na správne drženie tela, liečbu plochonožia, bolestí chrbta, terapii po úrazoch, cievnych mozgových príhodách a celkovej kondícii. Špeciálna pohybová terapia, ktorá využíva pohyb k obnove narušených pohybových funkcií pacienta. Jedná sa o cielené cvičenia a liečenie pohybom za účelom zväčšenia svalovej sily, rozsahu pohybu, zlepšenia koordinácie a celkovej kondície. Využívajú sa tiež rôzne špeciálne metodiky (cvičenie podľa Kabáta, Bobatha, Kaltenborna, Brunkowej, Freemanna), mobilizačné a manipulačné techniky. 

- TERAPIA BIOPTRONOVOU LAMPOU -

Táto terapia sa používa na hojenie rán a na obnovovanie tkanív po úraze, popáleninách, po operácii, po preležaninách. Ďalej sa využíva na liečenie bolesti tým, že bolesť celkovo zmierňuje a znižuje jej intenzitu, skracuje trvanie rannej stuhlosti, posilňuje svaly, zlepšuje kvalitu spánku, umožňuje značnú redukciu, dokonca úplné vyradenie liekov proti bolesti (analgetiká). V športovej medicíne sa využíva pri liečbe rôznych pomliaždenín, presilení, podvrtnutí, vyklbení, porezaní, modrinách a odreninách.

- MOBILIZÁCIA KĹBOV -

Mobilizácia kĺbov je odblokovanie chrbtice a kĺbov jemnou manuálnou terapiou. Ide o postupné, nenásilné obnovovanie hybnosti kĺbu pri funkčnej poruche. Mobilizácia je vykonávaná nenásilnými pohybmi v smere kĺbnej blokády. Pohyby sú opakované najmenej 8 - 10 krát.

- KINEZIOTEJPING -

Kineziotejping je ošetrenie svalov a kĺbov pružnými rôznofarebnými páskami. Použitím kineziotejpingu - docielime odstranenie rôznych zdravotných problémov. Tejpovacia páska stimuluje a reguluje svalový tonus, pri ktorom dochádza k reflexnému ovplyvneniu kože, svalov, segmentov v oblasti nalepenej pásky pričom sa obnovuje fyziologická funkcia pohybového aparátu. Kineziotejping je účinný vo dvoch oblastiach: športovej a terapeutickej. V športovej oblasti kineziotejping zabezpečuje zlepšenie svalových a kĺbových funkcií, zlepšuje krvný a lymfatický obeh, podporuje samoliečebný proces tkanív. V oblasti terapeutickej napomáha v rehabilitácií, v pooperačných stavoch, ovplyvňuje svalový tonus (zníženie svalového napätia a krvvného tlaku vo svale) a podporuje odtok lymfy.

- MÄKKÉ TECHNIKY -

Špeciálna metodika manuálnej medicíny, ktorá ovplyvňuje reflexné zmeny v svaloch a podkoží, s cieľom zníženia bolestivosti a svalového napätia. Táto technika sa používa na uvoľnenie povrchne uložených svalov, skrátených svalov, šliach a jaziev. Je veľmi účinná, hlavne s posunom (pretiahnutím) fascií na chrbte, pri stuhnutí svalstva, pri skrátení alebo tuhnutí Achilovej šľachy. Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice.